Kościół Żyje | Oświadczenie Rady KościołaDrogie Członkinie i Członkowie,
Przyjaciele i Sympatycy,

W nawiązaniu do ostatnich wydarzeń pragniemy Was uspokoić i poinformować, że Reformowany Kościół Katolicki w Polsce nie zaprzestaje swojej działalności. Tak jak dotychczas, będziemy nadal sprawować sakramenty, głosić Ewangelię Chrystusa i budować wspólnoty. W najbliższym czasie rusza między innymi nasza nowa misja na Śląsku, a w naszym Kościele zacznie działać wspólnota Benedyktynów Mądrości Bożej.

Dziękujemy Wam za wszystkie wyrazy wsparcia i za modlitwę. Jeżeli czujecie, że chcecie nam pomóc, prosimy nadal o Waszą modlitwę. Bądźmy w tym czasie razem. Prosimy Was również o zachowanie spokoju, rozwagi i szacunku. Apelujemy o to, aby emocje nie spowodowały, że ta sytuacja stanie się powodem do zakłócania porządku oraz naruszania godności czy bezpieczeństwa osób, instytucji lub podmiotów.

Serdecznie zapraszamy na liturgię, spotkanie czy po prostu na kawę do naszych wspólnot w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Toruniu i na Śląsku. Każda osoba jest u nas mile widziana. Wspólnie z Wami chcemy przywracać nadzieję. Robimy dalej swoje: kochamy ludzi. Kościół żyje!

Wasze Siostry i Bracia z Rady Kościoła
Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce